Ohlédnutí k počátkům

Domov důchodců je umístěn na okraji města v zástavbě mezi rodinnými domky, v blízkosti lesoparku Bor. Jeho výstavbu iniciovala a započala Farní charita Třebechovice pod Orebem s myšlenkou vybudovat domov, kde zajistí domácí vlídné a důstojné podmínky života obyvatel. V roce 1995 byl domov dostavěn a otevřen. V současné době jeho provoz zajišťuje příspěvková organizace města Třebechovice pod Orebem. Původní zařízení mělo kapacitu 29 lůžek, po přístavbě v r. 2002 byla navýšena kapacita na 48 míst.

V roce 2008 byla zahájena zatím poslední plánovaná etapa dostavby domova. K domovu byla přičleněna sousední budova bývalého domu s pečovatelskou službou, která byla kompletně zrekonstruována a bylo upraveno 18 pokojů, společenská místnost a kaple. Byly rozšířeny společenské prostory, prostory pro zájmovou činnost seniorů, ale též prostory obslužného zázemí. Práce byly dokončeny v prosinci 2009 a kapacita byla navýšena na 54 obyvatel.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky